top of page
  • תמונת הסופר/תEtitude - אתי קארו אבקסיס

It's All About Etitude

עודכן: 8 באוג׳ 2019שנים זה בלבל אותי. ניהלתי עם עצמי שיחות של "רגע, אז מה את?" "מי את?"

היום אני אומרת בפה מלא ובגאווה גדולה -

"נעים להכיר, אני אתי. אתי קארו אבקסיס אני קודם כל בנאדם ואח"כ כל השאר. ובכל מקרה, בכל הכובעים בחיי, אני מורכבת מניגודים".


פה לכתוב לגוגל

אז מי אני?!


אני יועצת לאסטרטגיה אישית ובכללה תקשורת בלתי מילולית ותדמית, שעוסקת בתחום שמחובר לאסתטיקה, ריח טוב וניקיון, אבל גם רוכבת על אופניים דווקא בשטח, מתמלאת בבוץ אבק וזיעה ונהנית עד השמים מהחיבור לטבע ולאדמה.

לרוב מנומסת ואדיבה, ויודעת להתאפק, אבל גם יכולה לצפור לחבר או חברה שעוברים בצד השני של הרחוב ולקרוא להם בחיוך רחב והתלהבות כמעט כמו של ילדה.


העין שלי נהנית מהאסטתיקה והיוקרה שבמקומות מפוארים אבל הנפש שלי מעדיפה את החום והאינטימיות האנושית שבמקומות "בוטיק".


ביסודי, אני מאוד מעריכה איכות, בכל המובנים, אבל קרה גם שמצאתי בגד בחנות מזדמנת "לכל המשפחה" וקיבלתי עליו מחמאות כאילו היה אחד המותגים העולים.אני אוטודידקטית מושבעת, שמשתדלת לא להחסיר אף שיעור בקורסים פרונטאליים שאליהם אני נרשמת, כותבת בעצמי (ומוסיפה און ליין מתובנותיי חיבורים) ולא אוהבת לצלם מאחרים או מספרים. אוהבת לקרא מאמרים ולהתעדכן במחקרים אבל בתכלס, לא מסתפקת בהם, ולרוב בודקת, חוקרת ומתקפת בעצמי את הדברים, ולהיפך (לפעמים הם "מתקפים" את ממצאיי שלי).


בדרך כלל יגידו עלי "ריאלית" או "מחוברת עם שתי רגליים לקרקע", אך בתוכי אני יכולה גם שעות להיות בהרהורים "עם הראש בעננים". אני "אישה מאמינה" שמנהלת אורח חיים שאיננו דתי, ולמרות זאת חושבת שחכמת היהדות אדירה והתנ"ך הוא באמת ספר הספרים!


אמת היא אחד הערכים שמנחים את חיי. תמיד חשבתי שזה בעוכריי. היום אני יודעת שזה המיוחד.

"את תמימה" כך יש שאומרים לי, ככה "כולם נוהגים". אולי?! ובכל מקרה, ככל שזה נוגע אלי, ולערכיי, אין לתת יד לערכים, שבעיני אינם הולמים ואינם ראויים.


אני יכולה להשתכר מ"מים" (אלכוהול כבד פחות עושה לי את זה) לרקוד את עצמי לדעת, לשיר בקולי קולות בהופעות חיות, כאילו אין שומע, ולמחרת לייעץ למנהל בכיר בדילמה תקשורתית או בניית אסטרטגיה לעיצוב תדמיתו ומיתוגו האישי והמקצועי.כאדם וכאשת מקצוע, אני מאמינה מאוד בכוחם של נראות ושל הרושם הראשון ודווקא משום המודעות לכך, כמעט תמיד אתן הזדמנות שנייה ואשתדל  לא לחרוץ בגינם דין (עם זאת יסקרן אותי ואנסה להבין מהיכן נובעים).


למדתי להקשיב - לא רק לאחרים, גם לעצמי, ושאיפותיי הן להתפתח ולהתקדם - בכל המישורים, ועם כל זאת, במודע, לעולם לא אדרוך על אחרים!


אני לא מעגלת פינות ושמה את האמת ואת המראה בפנים, אבל אף פעם לא כדי להעליב, ואיכשהו דווקא את הישירות הזו הלקוחות והסובבים אותי מאוד מעריכים ואפילו מוקירים.


מומחיות ומקצועיות עבורי, הם ערכים חשובים אך אנושיות קודמת להם, שהרי לפני הכל, מדובר באנשים.


הטכנולוגיה המתפתחת בקצב אל אנושי, והנוחות שבשימוש בה מעוררים בי רגשות מעורבים. מחד של השתאות גדולה, ומאידך של דחף גדול לשמר ולחזק את המחשבה העצמית והכישורים האנושיים הטבעיים.


יש בי אהבה גדולה לשפה, ולשפה העברית במיוחד. אני אוהבת להעמיק במילים ובמשמעויות, אבל קשובה לא פחות ויודעת להסביר עוד יותר מזה, את מה שנאמר "בין השורות", בשפת הגוף ובתקשורת בלתי מילולית.


אני בעד שאנשים יכירו באיכויותיהם ויביאו לידי ביטוי את הערך המוסף שלהם (זה גם חלק ממהות עבודתי) ועם זאת סולדת מפומפוזיות, יהירות ושחצנות.שנים חשבתי שאני צריכה להיות משהו אחד. היום זה בהיר לי יותר מתמיד, שהניגודים אצלי הם הם, השלם האמיתי. היום שבו למדתי לאהוב את הניגודים שבי אפשר לי לומר בקול רם ובפומבי, קודם כל מול עצמי – "אני "גם וגם" וזה כל היופי – הרמוניה של ניגודים!"


גם רוח וגם חומר

גם חוץ והרבה פנים

גם עם וגם בלי - מילים

גם "דוך" וגם נעים

גם מקצועית וגם אנושית

גם דרך וגם תוצאה!

אני לפעמים "גבר" אבל בעיקר אישה.

אישה גאה!

אישה שלמה!

אישה שמורכבת מניגודים, וזה בדיוק מה שמאפשר לי להאיר, להנחות, לכוון, לייעץ ולעזור, בכל כך הרבה סוגיות ותחומים, לכל כך הרבה אנשים - גברים ונשים במגוון רחב של תפקידים!הבלוג שלי ואני יצאנו לדרך...


אני "גם וגם" וכזה הוא גם הבלוג שלי.

הוא מביא אותי, על כל חלקיי - במילים, בתובנות, בתמונות, בדרך החשיבה והפעולה שלי, בתהליכי הלמידה שלי בחיים המקצועיים והאישיים, כדי להעניק אותם גם לכם בתובנות וכלים. יהיו בו פוסטים וסיפורים מהחיים האישיים והמקצועיים כאחד. מבחינתי אין בניהם באמת הפרדה, העקרונות המנחים בסה"כ די זהים, שהרי המשותף לשניהם - לאישי ולמקצועי - הוא אני!

וכזו אני, אישה ואשת מקצוע של ניגודים. מהם אני מחכימה וככה אני שלמה.


מוזמנים לקרוא אותי, להרהר, להגיב, לשתף, להקיש לחייכם.

אחרי הכל "מה אני? אני לפני הכל בנאדם" וגם אתם!

אשמח לכם בחיי.

שלכם,


אתי. אתי קארו אבקסיס


453 צפיות4 תגובות
bottom of page